EYY FENG SHUI SEN Mİ BÜYÜKSÜN YOKSA BEN Mİ..?

Geliyor gelmekte olan…
Yalnızlık canıma tak etmiş olacak ki; artık ruh eşim olsun, gelsin kapımı çalsın istiyorum. Hayatımın aşkını bulma çalışmalarına başladım. İlk işim Feng Shui!

Kendime çok dikkat eden biriyim ama üzerimdeki ölü toprağını atayım, gözüm iki insan görsün yalnızlığımı paylaşayım, karşılıklı çay içelim diye evimi baştan aşağıya yeniden dekore edip Feng Shui’ye uygun hale getirdim. Hayatımın aşkını kendime çekmeye karar verdim.

Evimi baştan aşağı dekore ettiğimi kim duydu ise “sen aklını kaçırmışsın” dedi. Hayır kaçırmadım!
Gayet aklı selim hareket ediyorum hatta daha mantıklı davranıyorum, doğru düzgün adam vardı da ben mi bulamadım? Her birinde bir ofsayt var. “Bu da mı gol değil hocam?”
Erman Toroğlu gibi seslendirince hayal kırıklığı yaşadım.

Beceremiyorum, zaten arayışta değilim ama saçma sapan tiplere harcayacak vaktim de yok! Ya biri tanıştıracak, ya düğün derneğe gideceğim. En son Temmuz’da kız kardeşimin düğününe gitmiştim. Ne kadar at hırsızı varsa hepsi oradaydı. Zaten yüzlerine bakılacak adamlar değildi. İçlerinde en eğitimli ve en gösterişli olanı bendim.

Beni tanıyan bilen çevremdekilerin yorumu ise;
“Senin hayatında kesin biri vardır da söylemiyorsun, en az on kişi peşindedir, ben seni biliyorum seni nasıl rahat bırakıyorlar artık ya da sen kimseyi beğenmiyorsun yalnızlığa alışmışsın gidişatın iyi değil benim halamın oğlu var gel tanış istersen”
gibi saçma sapan tekliflerde gelmiyor da değil.

Amacım aşkı bulmak değil önce bunu belirteyim benim amacım “DOĞRU AŞKI” bulmak.
Ödüm kopuyor kandırılacağım ya da aldatılacağım diye. Ve yine ödüm kopuyor başka kadınlarla sosyal medyada yazışacak ben yakalayacağım diye. (Çünkü pis bir araştırmacıyım elbet bir şey bulurum çok dikkatliyim.)

Sadakat dolu ruh eşini çekmek emek ister, peki doğru kişiyi nerede bulacağım? Ben gündüz insanıyım gece hayatını sevmem bütün gün cafe’de oturup efsanevi göz kesişmesi mi yaşayacağım? (hiç tarzım değil) Etrafımda kadın bırakmadım. Çoğu pazarlama işleri müdürü, açgözlü ve beni sömürme peşinde.

Zamanında düşürdükleri, fingirdedikleri adamları ayarlamaya kalkan ablaları yazmıştım sizlere. Arkadaşıma, dostuma, yakınıma gözü değmemiş ruhu bakir adam istiyorum ama yok!
En azından bana denk gelenlerin hiç birinde görmedim.

İlk tanışmada başlayan methiyelere;
“harikasın, çok güzelsin, çok düzgün bir kadınsın bayılıyorum sana“
İkinci görüşmede ise;
“şimdi sana sarılıp uyusam öyle böyle değil koklasam bana KESE yapsan” (e yuh)
O anda başlıyor hayal kırıklıklarım, tırnaklarım dışarı çıkıyor kaplan gibi saldırıyorum.

Bu olmasın diye her şeyi ritüeline göre yapıyorum. Akşamları mum yakıp ilahi aşkımı çağırıyorum. Ama kapıya gelen ve beni yoklayan beş sene önceki eski sevgilim.

Şapkadan o çıktı, zaten ilanı aşk ettiği de yok, sadece projelerini ve düşüp kalktığı kadınları anlatıyor. Sanki 112 acil servisi ya da dert ablası Güzin ablayım.
Olacak iş mi? Bence değil!

Ama inanıyorum benim güzel gamzeli İrlanda’lı (kızıl saçlı beyaz tenli) Feng Shui uzmanım bu eve “ilahi aşkın” geleceğini söyledi. Evimin her tarafını çan ile doldurduk, kapıyı açtığım andan itibaren her tarafta çan sesi duyuluyor. Hatta tüyler ürpertecek cinsten. Madem hayatımın aşk’ı için bunları yapıyorum o zaman olması gerektiği gibi olacak.

Zamanında eski sevgilimi de beklemiyordum. Allah var yeni enerji dedikçe neredeyse çocukluk aşkım gelecek kapıma. Olsun bu da bir şey, demek ki daha iyisine yer açılıyor. Bu güzel kalp, bu güzel surat heba olmasın, (megaloman değilim) bu zeka boşa gitmesin diye dua edip sayı sekansı, astrolojisi derken Allah ne verdiyse yapıyorum daha ne yapayım?

Emek insanıyım, uğraşırım, çaba gösteririm, dualar ederim hatta yetmez der Salat-ı Tefriciye okuturum (4444 defa. Ama ben okuyamam çok zoruma gidiyor sağ olsun bir ekip var düzenli okuyor benim için.)
Pandemi dedik onu dedik bunu dedik tamam hepsini kabul ettik ama bu kalbin aradığı aşk artık koşar adım gelmeli.
Hayatımın sonuna kadar aşk ritüeli yapacak halim yok hem mobilya da değiştiriyorum daha ne yapayım?

Neyse, beklemeye devam.
Ritüele gittim döneceğim…

Paylaş:

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

İlgili Makaleler

HEDEF BEN MİYİM 2020..?

2020 yılı genel özetine neresinden bakarsam bakayım çöp, hayatımda hiç olmadığım kadar enjeksiyon yapılan, böbrek taşı – kumu ne kadar inşaat malzemesi varsa ortaya döktüğüm

KROMOZOM…

“İnsanlar hücrelerimi parçalıyor kromozomlarıma kadar ve bana düşen ise her seferinde tek tek her hücremi tekrar birleştirmek…” Tabii ki bunun altında bir dram yok şu

BOŞA ÇEKİLEN KÜREKLER…

Boşuna kürek çekmek istemiyorum anlamsız yüklemeler zihnimi yormalar… Bu duyguları yaşamak için oldukça yetişkin biriyim. Hayatım hep net ve önem verdiğim kişiler üzerine kurulu. İçe