KAPTANINIZ FRİDA İLE KAPTAN KÖŞKÜNDE PAZAR KEYFİ…

Bugün evdeyim bir ara gaza geldim, İzmir’e uçak bileti baktım son anda ödeme yaparken hayır, otur evde dedim bugün evden çıkmıyorum. Az evvel hava alanından önüme bir fotoğraf düştü “Corona bak işine kardeşim” dedim.

O kadar çok kuru kalabalık var ki insanlardan bazen çok sıkılıyorum boş saçma sapan sohbetleri içimi bayıyor. Zaten genel olarak insan sevmiyorum bir de üzerine pazar ziyareti yapmayın bana arkadaş sevmiyorum ya sev mi yo rum!

Gelen aramaların çoğuna dönmüyorum sadece ev dekorasyonu ile alakalı İletişimlere cevap veriyorum. Ahmet Usta, perdeci Mahmut mobilyacı Akif böyle uzar gider sabaha kadar liste uzar onlarla da ortak iş yaptığım için şu anda muhatap oluyorum. Bir de eskilerden Balat’lı Mişon ararsa açarım çok feyizli bir abi idi feyizli feyizli gitti yadigar.

Son yıllarda başıma gelen olaylardan sonra kimin kimi sevdiğini hiç bilmiyorum. Dün seni seviyorlar bugün başkasını yarın diğer başkasını her şey dejenere olmuş benim kendime hayrım yok bunlara mı akıl vereceğim? Üç günde tanıyıp hemen beni sevmelerini tahammül edemiyorum bu kadınların birisinden aylar önce kurtuldum. Bu da yeni nesil çıktı geçmişteki daha retro kafalı bir kadın dı. Mitomonik kişilikti, ama bu hatun da aşırı zengin versiyonu. Yapıştı çıkmıyor bak yine geldiler bana sağdan soldan nereden geldiğini kestiremiyorum.

Bir de akıl veriyor “Gamze’li ile alakalı ondan sana olmaz sana yakışmıyor zaten bunlar sapık olur vardır onun elinin altında zaten seninle ilgilenmiyor, sana göre değil, daha iyisi lazım, sana iş adamı lazım”

sana soracaktım kimin bana uygun olup olmayacağını salak karı kimse kimseyi sevmez üç günde hemen.

Bu tarz kadınlar beni üç günde hayatına sokup sabah akşam beynimin içine edip ondan sonra da bırakıyorlar. Bu kadın aşırı zeki bize pabucu ters giydirecek korkudan kaçıyorlar çünkü yalanlara asla pirim vermem, bunlar salak olduğu için kendilerini kandırıyorlar en fazla bunun derdi de benim çevreme girmek önce kocandan boşan evli kadınsın ne işin var benim ortamında benim bugün sevgilim olsa kimseyle görüşmem zaten görüşmüyorum hatta görüşmekte istemiyorum.

Ben sıkıcı muhabbetlerden, tarihten, geçmişi konuşmaktan nefret ederim bana heyecan lazım ama adrenalin değil. Başıma gelen tonla olaydan sonra tövbe ettim ama insanlar paratoner gibi yapışıyor çekiyorum neyse ki sıkıldığım an kapıya koymak gibi bir huyum var, bu huyumu seviyorum kendime göre geliştirdiğim bir yöntemim anında engeller, her yerden siler, önüme bakarım çünkü hayat kısa ve ben önemliyim.

Bugün pazar dışarı çıkmak istemiyorum sabahtan beri telefon geliyor gel dışarı çıkalım, gel bilmem nereye gidelim, ben sanki bilmiyorum dışarı çıkmasını. Evimin balkonu müthiş, lebiderya manzara harika bir çay bardağı almışım keyif yapıyorum benden uzak durun.

Benim sevgilim olsa bunların hepsi intihar eder, bence etmeli hissediyorum yakında sevgilim olacak kim olacak bilmiyorum ama olacak. Bu salakları “zaten sevgilim var” bahanesiyle hepsi teker teker uzaklaştırır hayatımdan çıkarırım. (test ettim onayladım çok kullanıyorum bu yöntem başarılı.)

Hayatında erkeklere yapamadıklarını bana yapmaya kalkıyorlar akılları sıra sebebi ise; Ebru güçlü, Ebru tek başına, Ebru’nun kimseye eyvallahı yok anında sıkılabilir, Ebru açık sözlü, hatta patavatsızlık derecesinde açık sözlü, Ebru’nun kralları çıplak yapacak bir şey yok.

O zaman en iyisi evde oturmak birazdan benim keneler mesaj atar “Ebru’m iyi misin her şey yolunda mı?” bunu yazanlar da hayatıma en fazla 30 gün önce gelmiştir, çok samimiyetsizler. Arkadaş canlısı biriyim ama özel alanına davet etmek istemiyorum herkes evime davet etmekten hoşlanmıyorum hatta kimse evime gelmesin. Bugün Pazar eğer kafamı zorlarsa birini hayatından anında çıkaracağım, çünkü zaten gıcık olmaya başladım bile.

Benim planlarım var şu önümüzdeki bir ay içinde şekillenecek çünkü Pandemi, karantina ne olacağını bilmiyorum her kafadan bir ses çıkıyor kısıtlama var diyorlar, olacaklardan haberim yok herkese soruyorum ne kadar siyasi tanıdığım kişilik varsa değişik bir şey söylüyor eğer bir aksilik olmazsa ve sorun olmazsa yurt dışına bile gidebilirim yeter ki benden millet uzak dursun yemin ediyorum insanlardan çok sıkıldım.

Cumartesi günümü güzellik bakımına ayırdım. Cumartesi demek Ebru’nun güzellik bakımına ayırdığı gün demek hayatımın aşkı karşıma çıksa yüzüne bakmam yemin ediyorum. Gamze’li herif arasa telefonu açmam, Cumartesi mühim bir gün giderim doktoruma cilt bakımı yapılır, analizi yapılır, sonra bir masaj yapılır sonra gerekirse yüzüme minik dokunuşlar yapılır, takma kirpiklerim yenilenir, el ayak saç tırnak Allah ne verdiyse komple bakıma girerim ama bu Cumartesi günleri için geçerli eğer vakit kalırsa akşamda bir kadeh blush içerim onun dışında cumartesi benim için kıymetli.

Fakat Pazar günü benim için daha önemli haftanın beş günü aynı insanların yüzünü görmekten çok sıkılıyorum evcilik oynamaktan hiç hoşlanmam tek başına yaşıyorum bir de yardımcım var keyfim benim için çok önemli önce ben şimdi ne yapıyorum yatağın içindeyim sesli klavyeyle yazmaya çalışıyorum çünkü yazmaya da üşeniyorum.

Galiba tepem atmak üzere şimdi biriniz kalkıp diyecek ki “bunu kim okuyacak?” Özet geçiyorum PAZAR GÜNÜ EVİMDEYİM yalnız kalacağım kimse gelmesin…

Paylaş:

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

İlgili Makaleler

HEDEF BEN MİYİM 2020..?

2020 yılı genel özetine neresinden bakarsam bakayım çöp, hayatımda hiç olmadığım kadar enjeksiyon yapılan, böbrek taşı – kumu ne kadar inşaat malzemesi varsa ortaya döktüğüm

KROMOZOM…

“İnsanlar hücrelerimi parçalıyor kromozomlarıma kadar ve bana düşen ise her seferinde tek tek her hücremi tekrar birleştirmek…” Tabii ki bunun altında bir dram yok şu

BOŞA ÇEKİLEN KÜREKLER…

Boşuna kürek çekmek istemiyorum anlamsız yüklemeler zihnimi yormalar… Bu duyguları yaşamak için oldukça yetişkin biriyim. Hayatım hep net ve önem verdiğim kişiler üzerine kurulu. İçe