KURU YÜK NAZIM SEN NE YAPTIN CANCAĞIZIM..?

Kuru yük Nazım…

Saat 01:47 yatağın içindeyim gözüm sürekli telefon ışığının yanıp sönmesinde. (Normalde ters çevirip yatarım ve telefon hep sessizdedir) “Bu saatte bana mesaj atacak kadar yürek yemiş insan kim” derken arkadaşım dediğim, bağrıma bastığım “kuru yük nazım” çıktı şapkadan… (17 gemiciği var.)

Sanırım kafası çok güzel, üst üste devrik cümlelerle saçma sapan mesajlar yazmış gözlerimi tam açıp okuyamıyorum. Kirpiklerim yapışmış birbirlerine. Okumaya başladığımda aman Allah’ım bir de ne göreyim tam sarhoş mesajları.

Alkol’ü kontrolsüz içen erkeklerden nefret ediyorum bu özgüven nereden geliyor da bana yazıyorsun? Neyse. Sabah sakin kafa ile detaylı okurum dedim ama tabi meraklı Pakize ben, uykumu kaçırma pahasına girdim whatsapp’a. Aman Allahım öncelikle beni insan olarak seven adam meğerse bana yıllarca yanıkmış.

Düşünün ki bütün sevgililerimi tanır, aynı zaman da geçmişten bu zamana kadar bütün flörtlerimi bile bilir. Hatta bu meşhur platonik aşkımı bile heyecanla anlattım biliyor dinlemiş güzel bir tebessüm etmişti.

Adamın içine ne kaçtıysa öfkeyle birlikte bayağı bir döşemiş mesajı görseniz 13 paragraflı “Gılgamış destanı” zaten zor bir gün geçirmişim günlerdir totomun üzerinde durmuyorum, eskisi gibi tembellik yapamıyorum kafam allak bullak bazı konularda önümü göremiyorum sorumluluk yüküm artmış kendi halimde yaşamaya çalışıyorum herkes gibi. Arkadaşım gecenin köründe benden ne istiyorsun sen hayırdır?

Halbuki sen benim gözümde tatlı naif adamsın, bana mantıklı tavsiyelerde bulunuyordun. Ne oldu da içindeki öküz zincirinden kurtuldu?.

Kendi kendime dertlendim adama üzüldüm… Öfkesi yersiz saçma minik bir alıntısı şu;

-abuk subuk adamları bekleyeceğine hayatına beni alsaydın biz şu an seninle mavi yolculuğa çıkmıştık.

Beni deniz tutar o kadar uzun süre duramam artı suyun üzerinde dursam bile yüzme bilmiyorum. (Çocukken üç kere annem beni Şile sahillerine götürmüş bayağı bir dalga kurbanı olmuşum o fobiden dolayı yüzmekten korkuyorum anca güvenebileceğim bir babayiğit olursa su üzerinde durabilirim.)

Uzun uzadıya yazmış şimdi arasam 5 saat konuşacak sabah olacak gerek yok alkolü adamla konuşulmaması gerektiğini yıllar öncesinde öğrendim. Ertesi gün pişman olup özür diliyorlar bu beni daha çok sinir ediyor. Eski sevgilisi kız arkadaşım, aynı zamanda vicdan azabı çekiyorum bunu ona anlatmalı mıyım arkadaşıma? Benim suçum yok ne oluyoruz sıçarım böyle işin içine dedim ama bilemiyorum kafam hala karışık şu an bu yazıyı yazarken bile filtresiz düşünmeden yazıyorum.

Benim tezim bana göre doğru kadın/erkek ilişkisinde dostluğa inanmıyorum. Abi/kardeş ilişkisi eyvallah bu olur çünkü gerçekten ortada kardeş enerjisi vardır ama dost olmaya başlayınca ortalık sıçıyor hani biz dosttuk ne oldu o iş?

Bir de kıskançlık yapmış benim bu “Gamze’li” herifi gömmüş. Adamcağızın haberi bile yok belki artık bitti bile bu durum ortada yok çünkü, bir cümlesinde ise;
-sen onu düşüneceğine etrafına bak dünya kadar adam var yıllar önce sana duygularım oldu ama sen gittin bana arkadaşını ayarladın (ne yapayım tanıştığınız ilk gece seks yaptınız bana mı sordunuz hayret bir şey)

Sonra zırvalamış beni kazanacakmış falan.

Halbuki benim tek derdim evime gelecek olan yeni salon takımı (3 yılda 4 takım alarak kendi dalımda rekor kırdım) ve yeni satın alacağım dekorasyon ürünleri ha bir de unutmadan ilerde çıkaracağım kitabım onun hayalini kuruyorum.

Bana ne senin aşkından bu saatte ne yazıyorsun?
Velev ki sevgilim var velev ki adamla barıştım belki onunla uyuyorum saygısızlık diz boyu.
Kuru yük nazım sana bu üslup hiç yakışmadı.

Yeni okuyucularım bilmez ama yakın çevrem iyi bilir beni normalde böyle şeyleri yazmam ve konum aşklar erkekler falan değil burada işlediği mevzu da bunların hiçbiri değil ama öyle bir denk geliyor ki şimdi bana malzeme çıkınca gel de yazma.

Müzeyyen Senar’ın “benzemez kimse sana”şarkısını o iğrenç sesiyle söylemiş şimdi ben bu adama ne diyeyim? Galiba ben burnumun ucunu görmüyorum öyle birine takılıp kalıyorum ki hiçbir şey görmüyorum ve bu at gözlüğü mevzusu yıllarca sürüyor. Kuru yük nazım sen benim arkadaşımla seks yapmışsın sevgili olmuşsun kıza yüzük takmışsın, benim aklıma nasıl gelebilir bana ilgi duyduğun? Zaten benim aklım da hiç böyle gizli saklı ilişkilere basmaz (En başta da söyledim beğeniyorsam gider söylerim hiç karşı taraftan beklemem hayat kısa bunları mı bekleyeceğim zaten hepsi birbirinden salak baksanıza)

Arkadaşımın sevgilisine asla bakmam bu tarz pis olayları sevmem bana göre asla doğru değil. Her ne kadar kuru yük nazım geçmişten gelen yakın arkadaşım olsa da bu erkekler neden böyle geniş anlamıyorum ki.

Çok kritik süreçten geçiyorum. Derdim başımdan aşkın, böyle uygunsuz bir saatte alkollü kafanın verdiği yetkiye dayanarak mesaj atması canımı çok sıktı (zira biliyorum ki “sarhoşun mektubu okunmaz” cümlesi tam yerine denk geldi) keyfimi kaçırdı hafiften de şok yaşadım.

Bazen her şeyi kapatıp yine herkesten uzaklaşmak istiyorum, büyük bir hayal kırıklığı yaşadım. Yine tezimde haklı çıktım; kadın ve erkek dost olmaz olamaaaaaaz! (Daraltmayın beni) Kadın ya çok çirkindir ya da erkek çok fakir veya her ikisi de olabilir ama benim erkek dostum yok benim bir tek abim var . Diğer türlüsüne inançlarım yine yıkıldı.

Siz bu yazıyı okurken sabaha kadar uyuyamamın verdiği sinirle mümkünse uyuyor olacağım.

Oldu o zaman iyi günler.

Paylaş:

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

İlgili Makaleler

HEDEF BEN MİYİM 2020..?

2020 yılı genel özetine neresinden bakarsam bakayım çöp, hayatımda hiç olmadığım kadar enjeksiyon yapılan, böbrek taşı – kumu ne kadar inşaat malzemesi varsa ortaya döktüğüm

KROMOZOM…

“İnsanlar hücrelerimi parçalıyor kromozomlarıma kadar ve bana düşen ise her seferinde tek tek her hücremi tekrar birleştirmek…” Tabii ki bunun altında bir dram yok şu

BOŞA ÇEKİLEN KÜREKLER…

Boşuna kürek çekmek istemiyorum anlamsız yüklemeler zihnimi yormalar… Bu duyguları yaşamak için oldukça yetişkin biriyim. Hayatım hep net ve önem verdiğim kişiler üzerine kurulu. İçe